Blog

Rola środków farmakologicznych w zaburzeniach erekcji

Występują różne przyczyny impotencji, niektóre z nich są łatwe do określenia, inne z kolei wymagają czasu oraz wykonania szeregu badań oraz analiz, co jest oczywiście zadaniem lekarza. Jednakże, oprócz tych najbardziej popularnych przyczyn zaburzeń erekcji, jak chociażby niewłaściwy styl życia, zła dieta, otyłość, stres oraz czynniki psychologiczne, występuje mniejsza ilość mężczyzn, którzy nie osiągają wzwodu na skutek przyjmowania konkretnych środków farmakologicznych. W tym wypadku eksperci mają odmienne zdania, gdyż jedni twierdzą, że jest to efekt leczonej choroby, a inni z kolei za brak wzwodu https://aptekaprzykrzyzu.pl/cialis.php winią przyjmowanie leki. Mowa głównie o środkach wspomagających nadciśnienie, lekach psychiatrycznych oraz przeciwdepresyjnych. Problemy mogą pojawić się wraz z przyjmowaniem środków hormonalnych oraz leków używanych w trakcie walki z rakiem prostaty.

To dobry moment, żeby wspomnieć o tym, iż steroidy anaboliczne także nie sprzyjają zachowaniu sprawności seksualnej. Środki te cieszą się ogromną popularnością wśród osób pragnących w krótkim czasie uzyskać dużą masę ciała. Jednakże, dobry wygląd idący w parze z brakiem wzwodu nie przełoży się na satysfakcjonujący związek oraz szczęście.

Aby poznać dokładną przyczynę choroby konieczna jest wizyta u lekarza. Statystyki jednoznacznie pokazuję, że tylko niewielki procent impotentów korzysta z pomocy urologów bądź seksuologów. Inna grupa udaje się do lekarza dopiero w sytuacji, kiedy nie mają oni wyboru i inne środki, które próbowali nabyć w aptekach bądź podejrzanych sklepach internetowych nie przyniosły żadnych rezultatów. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, gdyż tabletki, które nie wymagają okazania recepty stanowią z reguły gorsze zamienniki oryginalnych leków i oczywiście pozostawiają one wiele do życzenia. W najgorszych wypadkach są one w stanie zaszkodzić zdrowiu, a na pewno nie przyniosą one żadnych rezultatów, kiedy mowa o zmaganiu się z impotencją.