Blog

Choroby a impotencja

 

Zaburzenia erekcji wielokrotnie łączy się z innymi chorobami, które mogą mieć różny charakter. Mowa chociażby o impotencji na tle krążeniowym, która występuje najczęściej. Mowa przede wszystkim o schorzeniach naczyniowych odbywających się po zawale serca, udarze mózgu. Chodzi także o miażdżycę, problemy z układem naczyniowym oraz nadciśnienie. Kiedy mężczyzna zmaga się z miażdżycą, naczynia zajmujące się transportem krwi do ciał jamistych nie mają możliwości na stwardnienie ciał jamistych, co przekłada się na brak erekcji. Niektórzy panowie zmagający się z tą chorobą są w stanie współżyć, jednakże uzyskanie wzwodu wymaga czasu, albo nie trwa on wystarczająco długo. Inny rodzaj impotencji określany jest mianem neurogennej. Pod tą nazwą rozumie się chorobę będącą efektem urazów oraz schorzeń kręgosłupa, gdyż to właśnie tam znajduje się ośrodek erekcji.

Choroby neurologiczne są w stanie skutecznie zakończyć aktywność seksualną mężczyzny w każdym wieku, mowa chociażby o stwardnieniu rozsianym, czy neuropatii cukrzycowej. Impotencja hormonalna to jeszcze jeden rodzaj, który dotyczy znacznej grupy mężczyzn. Mowa o starszych ludziach, którzy nie są w stanie osiągnąć erekcji https://kamagra2020.pl/prod_kamagra100gold.html na skutek niewystarczającej ilości testosteronu w organizmie. Kiedy mowa o młodych mężczyznach, zmagają się oni przede wszystkim z impotencją psychogenną. Wśród przyczyn wymienia się przyjmowanie niektórych leków, bariery seksualne, napięcia, brak pewności siebie, niską samoocena i złe doświadczenia seksualne. Ostatnia grupa to impotencja mieszana, która dotyka niemalże 1/3 chorych.

Jak sama nazwa wskazuje choroba pojawia się na skutek wielu czynników o których była mowa powyżej. Wielokrotnie niewłaściwy styl życia łączy się z chorobą, albo barierami psychicznymi, co uniemożliwia osiąganie erekcji i co za tym idzie panowie nie są w stanie współżyć ze swoją partnerką.  Przyczyny choroby nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka, dlatego niezbędne jest udanie się do specjalisty, gdyż tylko on jest w stanie określić przyczyny oraz zalecić odpowiednie leczenie.